Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde reçine üreten bir fabrikanın kazanında aşırı ısınmadan dolayı meydana gelen kimyasal reaksiyon sonucu yangın çıktı. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen özel kıyafetli itfaiye ekipleri, yangını kontrol altına alarak söndürdü. Bu arada kimyasal reaksiyondan etkilendiği öğrenilen 40 işçi, ambulanslarla hastanelere sevk edildi. Çevredeki diğer fabrikalar da paydos ederek işçileri evlerine gönderdi.

“Olay kontrol altına alındı”

Çerkezköy Kaymakamı Abban, yaptığı açıklamada, olayın kontrol altına alındığını söyledi.

Abban, kimyasal bir sızıntının söz konusu olmadığını belirterek, “Bir kazanın kimyasal reaksiyon neticesi aşırı ısınmasından meydana gelen bir duman. Olay kontrolümüz altında. Soğutma çalışmaları da bitti. Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve ekipler, yerinde incelemeler yapıyor. Dumandan etkilenen işçiler hastanelere kaldırıldı.” diye konuştu.

Tekirdağ Valiliği: Zararlı maddeye rastlanmadı

Tekirdağ Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, konuya ilişkin doğru olmayan haberlere itibar edilmemesi gerektiği belirtilerek, “AFAD tarafından bölgede gerekli ölçümler yapılmış olup, çevreye ve insan sağlığına zarar verecek herhangi bir maddeye rastlanmamıştır.” ifadelerine yer verildi.

Bununla Paylaş :