Yönetimden Mesaj

Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı

‘’SAĞLIKLI VE GÜVENLİ İŞYERLERİ ’’ anlayışı ile 2013 yılı başından itibaren çıktığımız yolda çeşitli zorluklar ve engellere göğüs gererek başarılı olmaya hedeflenmiş bir ekip oluşturup, gerek merkez gerekse saha çalışmalarımızı olabilecek en nitelikli seviyeye ulaştırmakla hedeflerimizin önemli bölümünü gerçekleştirmiş ve daha üst seviyelere ulaşmak isteğimizi canlı tutarak çalışmalarımızı aralıksız olarak devam ettirmekteyiz.

Nitelik göreceli bir kavram olmakla beraber evrensel bakışla nitelikli olmanın alt sınırlarını belirlemek zor değildir. İş sağlığı ve güvenliği hizmetleri konusunda ise nitelikli hizmet vermek ve bu hizmetin devamlılığını sağlamak ise, ancak gönül verme, güncel bilgileri takip etme ve ödün vermeme vb. unsurları hayata geçirerek gerçekleşebilir. Ülkemizin çalışma hayatındaki en önemli sorunlardan biri ve hatta bize göre en önemlisi olduğuna inandığımız ‘’İş Sağlığı ve Güvenliği’’ konusu, dünyanın birçok gelişmiş hatta bazı gelişmekte olan ülkelerinde önemli aşamaları kat etmiş ve belli bir olgunluğa erişmiş durumdadır. Ne yazıkki ülkemizde henüz bu konuda yeterli seviyelerden çok geride olduğumuzu söyleyebiliriz. Ancak, yılmadan, bıkmadan ve özveri ile çalışarak asgari yeterlilik seviyelerine ulaşmak bu alanda çalışan profesyonellerin ve işletmelerin katkısı ile gerçekleşecektir, buna inanıyor ve ülkemizi oluşturan en önemli unsur olan insanımızın bilgisine, vicdanına ve iradesine güveniyoruz.

Çorlu Etik olarak bu alanda kısa kurumsal geçmişimizle oldukça önemli işlere imza atarak kalitemizi ve hizmet sunum anlayışımızı üst seviyelere çıkarmış aynı zamanda bu seviyelerde tutarak yaptıklarımızın geçici olmadığını kanıtlamış bulunmaktayız.

İddialıyız; çünkü bilgimize, kurumumuzda çalışan ben dâhil onlarca arkadaşımın en az 15-20 yıllık iş sağlığı ve güvenliği alanındaki tecrübemize ve sunduğumuz hizmet kalitesine güveniyoruz.

İdealistiz; çünkü insanın yaşamı, sağlığı ve güvenliğinin istisnasız tüm insanlık ve çalışanlar için bir hak olduğunainanıyoruz.

Bir idealimiz var ki oda; gerekli tüm önlemler ve ön çalışmaların bilimin, bilginin, tecrübenin ve sorumluluk bilincinin ışığı altında yapılması ile insan sağlığını bozacak, sağlığını veya uzuvlarını kaybedecek ya da hayatını riske atacak bütün ‘’ciddi boyuttaki iş kazalarının’’ gerçek anlamda sayısal olarak sıfırlanabileceği idealidir. Tabiiki bu koşulları sağlamak, yalnız konunun uzmanlarının marifeti ile değil aynı zamanda işletmelerinde ciddi anlamda katkısı ve inisiyatifi ile gerçekleştirilebilir. Bunu gerçekleştirmek zorama imkânsız değildir.

Gururla söyleyebiliriz ki ÇORLU ETİK OSGB’den hizmet alan işletmelerde,hizmet almaya başladığı günden bu güne kadar
herhangi ölümlü veya kalıcı hasar bırakan bir kaza meydana gelmemiştir. İnancımız, bundan sonra da disiplinli ve dikkatli uygulamalarla bu çalışma koşullarını sağlamayı devam ettirebileceğimiz yöndedir.

Birlikte çalışma dileği ile ….

DERYA YILDIZ
Yönetim Kurulu Başkanı

Bununla Paylaş :